Czego najbardziej obawiają się pracownicy? Nie chodzi o niepewność ekonomiczną ani brak podwyżek, ale że staną się niepotrzebni, że zostaną zastąpieni przez roboty, zautomatyzowane systemy, inteligentne oprogramowanie oraz inne innowacje przekonuje Karie Willyerd, ekspert SAP SuccessFactors, współautorka nowej książki pt. „Stretch: How to Future-Proof Yourself for Tomorrow’sWorkplace” poświęconej zagadnieniom przyszłości pracy.

Z przeprowadzonych przez nią badań wynika, że w ciągu najbliższej dekady ta cyfrowa rewolucja może doprowadzić do likwidacji nawet połowy istniejących obecnie miejsc pracy.

Jednocześnie zdaniem Karie Willyerd, taki strach przed zastąpieniem przez robota niekoniecznie musi być czymś złym, wręcz przeciwnie – może stanowić pozytywną motywację do działania.

Rozmowa została przeprowadzona w ramach cyklu wywiadów Firing Line with Bill Kutik, w trakcie których Bill Kutik, autor słynnej konferencji HR Technology® oraz gospodarz programu The Bill Kutik Radio Show®, rozmawia z konsultantami, analitykami, praktykami i przedstawicielami dostawców o najważniejszych kwestiach w obszarze technologii HR.