Zapraszamy do obejrzenia webinarium, na którym tym razem poruszyliśmy temat danych osobowych i ich bezpieczeństwa w firmie.

Chcąc chronić swój dom lub mieszkanie przed włamaniem zamykamy drzwi na klucz. Jeśli nie daje nam to dostatecznego komfortu i poczucia bezpieczeństwa, korzystamy z wyspecjalizowanych urządzeń/ alarmów lub po prostu firm ochroniarskich. Dlaczego zamiast tego sami nie siedzimy przy drzwiach stale pilnując, żeby nikt nie pożądany do niego nie wszedł? Oczywiście nie mamy na to czasu. Masa innych obowiązków sprawia, że nie jesteśmy w stanie chronić własnego mienia przez całą dobę. To może rodzina? Tak! Ustalmy grafik, według którego poszczególni członkowie rodziny i znajomi będą czuwać przy drzwiach. Dlaczego nie? No cóż, nie jest to ani rozwiązanie praktyczne, ani wygodne dla naszych najbliższych. Rozsądniej byłoby zatem powierzyć nasz dom w ręce profesjonalistów…

A jak postępujemy z cennymi danymi osobowymi w swojej firmie? Czy w dzisiejszym cyberświecie jesteśmy w stanie chronić je samodzielnie? Czy może lepiej byłoby w tej kwestii zaufać profesjonalnemu systemowi HR z najlepszym poziomem zabezpieczeń?

Jak zadbać o bezpieczne przetwarzanie danych osobowych? Jak wdrożyć w życie proaktywne podejście określone prawnie przez RODO jako „privacy by design”?

Na te i podobne pytania odpowiadamy podczas naszego webinarium.

Zapraszamy do obejrzenia wideo: